Klema Rodina: Příběh utrpení a přežití

Klema Rodina: Příběh utrpení a přežití

09.06.2010

klemahistory Nezařazeno zanechat komentář

House # 90

Náš rodinný příběh začíná v domě # 90 v malé moravské vesnici Bušín (Buschin o roce 1850 mapy), nyní Česká republika.

To je lokalizováno asi 10 kilometrů od polských hranic. Bušín je uhnízděný v krásném údolí obklopeném kopci velký, porostlý trávou a stromy.

Tato fotka je z lístek za předpokladu, že starosta Bušín.  (Klikněte na fotografie pro zvětšení.)

Potok protéká obcí a nakonec se stává přítokem řeky Moravy, z nichž Oblast dostala své jméno z Moravy. Tento přítok se nazývá ‘Bušín Stream a na jejích březích je melivo mlýn v Bušín. Více o tomto mlýnu později.

Klikněte na mapu pro zvětšení

Tato malá obec, je-li Adalbert Klema, syn Franz Klema, žil se svou ženou Ann (Dušková).

Jejich první dítě se narodilo v roce 1851, a pojmenovali ho po svém otci, který byl pojmenován po sv. Adalbert (‘Svatý Vojtěch’ v českém jazyce) – slavný biskup pražský a patrona českých lidí.

Pak následovalo narození jeho bratři a sestry, Agnes, a dvojčata Josef a Ludmila. (Josef děti, by se Ludvík a Anna později emigrovat do Ameriky, se Ludvík usadili v Nebrasce. Jeho syn vnuk, Frank Louis Klema, stále žije v Norfolku, Nebraska.

Mladý Vojtěch, v jeho pozdních dospívajících nebo časných twenties, našel práci v místním mlýně.

Tato fotka starého mlýna je poskytována Leroy Klema, ze staré pohlednice datovaná 04. 1909. To poslal JJ Krátký panu Albert Klema, Wilson, Ks.

Podle starosty Bušín, že ‘horní’ mlýn koupil ‘pan Dasky ‘v roce 1886. The Dasky byli pravděpodobně Vojtěcha matky rodiny, protože její otec byl Ignaz Daska. Tato rodina byla z Klosterle (nyní Klášterec na moderní mapy), na Moravě malé vesnici asi 3 míle jihovýchodně od Bušín.

Starosta také nalezený v jeho výzkumu, že nižší Bušín byl mlýn koupil Josef Venos na Hrabenov v roce 1914, kvůli válce. To by mohlo být v příbuzenském vztahu Cecelia (Venos) Klema, whos otce matka, Terezie (Mazak) Venos mohou být narozen v Rabenau (Hrabenov na moderní mapy), malá vesnice asi 3 míle rovně na východ od Bušín.

Práce na mlýně byl Adalbert a pan Krátký, který s největší pravděpodobností byla ve spojení se Klema o manželství, neboť Terezie (Klemova) Krátký byl Adalbert otce sestra.

Adalbert se setkal místní dívky jménem Cecilia Vejnos (Venos nebo Wenos), který žil v nedaleké vesnici Hosterlitz (Hoštice na moderních mapách) v domě # 58.

Hosterlitz je severovýchodně od Bušín, v docházkové vzdálenosti, asi 3 míle daleko. Její matka Cecelie se narodil v domě Bušín # 39 Prosinec 19, 1825, a její otec Johann Wejnos (Vanos) se narodil v Hosterlitz, House # 58 Březen 16, 1826. Její rodiče byli oddáni 06.6.1848. Cecelia byla 22 a Adalbert byl 21.

Tyto fotografie jsou z rodičů Johanna a Cecelie.

Mladí Adalbert a Cecelia byla stejného věku, se zamiloval, a nakonec se rozhodl oženit.

Následující svatební fotografie ukazuje rodinu Vejnos, ženich a nevěsta ve fotografii nejsou známy.

Johann Vejnos je v zadní řadě, uprostřed dveří, jeho žena je na jeho levé straně.

Cecelia rodiče, Johann a Cecelie lze vidět na této fotografii. Dcera Cecelia je asi někde na fotografii také.

Jejich prvorozený byl chlapec, pojmenované po jeho otci, Adalbert. To dítě zemřelo.

Brzy Cecelia byla těhotná znovu.

Se rozhodli cestovat do nové hranice v Americe. Byli teď ve svých pětadvaceti let, a vzrušený začít jejich nové dobrodružství.

Ačkoli ona byla 6 měsíců těhotná, Albert a jeho Cecelia opustil svou vlast a nikdy se nevrátí.
Výše uvedené fotografie by mohla být Klema sousedů říká jejich dobré byes!

(Poznámka: Cykrits, naše Bušín bratranci, potomci bratra Josefa Vojtěcha, mají tuto fotografii do svých domovských Bušín, spolu s fotografiemi z našich příbuzných Klema v Wilson, Kansas, ze sto lety!

Jejich adresa je Martina Cykrytova, Ludmila Cykrytova a Antonine Cykryt, Bušín 101, 789 62 Olšany, Česká republika. )

Na podzim dni v listopadu 1876 Klemas nastoupil SS Ohio na cestu do nového světa.

Také cestování s nimi, v závislosti na lodi manifest, byly další tři rodiny, Cykrits, Kratkys a dva Ptáček rodiny.

Uvedeny společně na manifest (# 52 až 58) jsou rodiny Cykrt:

Anton, 25 let, zemědělec, Cath? 47 let, Franz 15 let, Josef věku 14 let, Marie 12 let, Anna ve věku 25, a Josef věku 6 let.

Rodina Krátký (# 60-63):

Johannes bylo 25 let, dělník, Amalia 24 let manželka, Johann věku 2 let, a baby Francisca, stáří 9 měsíců.

Rodina Ptáček (# 64-74):

Vojtech? 35 let, mlynář, Anna Věk 31 manželka, Marie 3 let, a baby Anna ve věku 11 měsíců.

Johann věku 35, Miller a Joesfa 33 let, jeho manželka, Francisca věku 9 let, 6 měsíců, Anna ve věku 8, Marie věku 6, Johann věku 4 let, a malý Josefa věku 1 rok 6 měsíců.

A nakonec naši předkové, (# 77-78) V Klemas, Adalbert 23 let, mlynář, a Cecile, jeho žena, 21 let.

(Kopie lodi manifest takto tohoto vyprávění – níže).

Všichni byli zřejmě souvisí a ze stejného společenství. Johannes Krátký uvedené v manifestu může být Krátký, kteří pracovali s Adalbert na mlýn drti, Bušín.

Theresia Krátký, byl Adalbert teta (sestra jeho otce). Příbuzní rodiny Cykrit se současným majitelem domu # 90 v Bušín.

Pan Cykrt žena matka Hedvika (Klemova) Janků. Její sestra, Stepanka (Adalbert neteř), bydlel v domě # 90, kde se narodil Adalbert, až do její smrti říjen, 5, 1982. Takže tam je rodinné pouto mezi těmito třemi rodinami a Klema je.

Nevíme, co všechno měli ve svých zavazadlech, ale my víme, že Cecelia přinesl kuchař kniha psaná ve staré nereformovaných českém jazyce, s ní. Někteří věří, že ona může mít pracoval pro vyšší třídy moravského rodu jako kuchař. Nebo to může být svatební dar od své matky nebo babičky. Nikdo vlastně neví. Barbara Myers, vnučka Anna (Klema) Štika, poskytla překlad kuchař knihy, která se tohoto příběhu.

Oni nastoupil SS Ohio, v přístavu Brémy, Německo.

Lodi podmínky byly strašné pro ty, na palubě, a zejména pro mladé, těhotné Cecelia.

Po čtrnácti dny na moři, dorazili do New Yorku, unavený, ale rád se na suché zemi. Bylo to 6. den v prosinci.

V dalším kroku jejich cesty byl dlouhý, tvrdý vlakem do Wisconsinu.

Bydleli v Wisconsin přes chladné zimní Wisconsin, dost dlouho na Cecelia dodat chlapeček. Opět se jmenoval dítě, Adalbert.

Malý Adalbert přišel 13. února 1877, na první člen naší rodiny se narodil v Americe.  On byl pokřtěn v Racine, Wisconsin, přesně o dva týdny později.

Pozemků v Kansas byl povýšen v místním jazyku českému tisku, v tomto okamžiku. Kansas musel připadat jako skvělou příležitost, možná i trochu ráje, je-li pozemek stimulátory mohou být věřil. Takže bylo rozhodnuto, a cestoval do prérie Kansas začít svůj život v novém světě. Život, který by byl jedním z strádání, chudoby pro některé, a bohatství pro ostatní.

Leroy Klema poskytlo kopii autobiografii napsal Joseph Satran, úspěšný Wilson oblast zemědělec. Satran příběh nám dává nahlédnout do toho, co rodiny Klema došlo během jejich cesty, která v mnoha ohledech musí mít paralelně jeho.

Wilson nebyl moc městě, když Joseph Satran přijel v roce 1877 usilovat o své štěstí v české kolonii začal Francis J. Swehla. Jedná se o stejný rok rodiny Klema také přijel hledat své štěstí, nebo neštěstí!

“To stanici v té době nebylo příliš dobré dívat se na, pro ni skládal z rámu chatrči na sklad, dvou-story hotel v nativních kamenů, malý sklad obilí, dva obchody s potravinami, železářství, počínaje na pile, kovárna, tucet nebo více domů a nevyhnutelný sedan, “Satran psal 36 roků později, o tom, co našel při příjezdu do Wilson.

“Určitě ne přímo vybízí začátku, ale většina z osadníků byly středního věku a mladých lidí, plná naděje a odhodlání, a docela ochotní drsné to na začátku.”

Satran příběh je jedním z utrpení, dlouhé hodiny práce a život plný požehnání.

Podle jeho autobiografie, Satran se narodil 04.07.1851 v malém městečku Wesec na úpatí hory Říp na severu středních Čechách. Byl prvorozený z devíti dětí.
Jeho otec, obuvník obchodu, nakonec sbalil svou rodinu a odešel do Spojených států. Důvod – jeho obchod nepřinesl dostatečný příjem na to, aby podpořila rostoucí rodinu.
V roce 1865 opustila tato rodina z přístavu v německých Brémách pro New York City.

“Bylo tam více než 250 lidmi, nahnali dohromady jako dobytek, v kormidlování své malé lodi, a ne kabiny ubytování kromě posádky lodi, proto životní podmínky byly strašné, a na jídlo ven na emigranty byl tak drsný a nechutný že malé děti nemohly strávit a plakaly hladem. Kromě toho, že pitná voda rozdělován bylo sotva dostačující, aby se stanoví žízeň lidí – nebylo nic, co pro mytí kromě vody slané moře, které bylo zcela nevhodné pro tento účel.

“Při pohledu zpět se to zdá nesnesitelný, ale my a ostatní stáli, že po sedm dlouhých týdnů, až jsme dorazili do New Yorku.”

Po dosažení New York, rodina cestovala do Milwaukee, Wisconsin, kde Joseph Satran strýc žil.

“Odjeli jsme v New Yorku za Buffalo, přes Albany, na New York centrální železnice, a když si vzpomenu na to teď, to mi připadá, že vedení této silnice pracovala pod dojmem, že emigranti, černoši a dobytek byly ve stejné třídě , neboť jsme jeli společné krycí vybaveny hrubé prkenné lavice bez opěradel, a pouhá záminka pro toaletní potřeby. Trať byla tak hrozná hrubý a nárazům tak hrozný, že děti, a dokonce i dospělých cestujících, by spadnout z těch mizerně lavic, takže v době, kdy jsme dorazili Buffalo jsme byli všichni bolest a surovin. ”

S 600 dolary v kapse, Satran podíval do Kansasu.

“Rozhodl jsem se na Kansas jako moje volba, protože jsem měl předsudky proti začíná statku v zemi dřeva. Naučil jsem se přes naše česká rodina papír, který FJ Swehla právě začíná kolonie českých ‘na vládní půdě Ellsworth County na trati železnice Union Pacifik ve střední Kansas. ”

V Kansas, Satran usadil na zemi ležící 9 mil severovýchodně od Wilson. Protože on měl trénink jako tesař, to bylo snadné pro něj vybudovat malou domů na majetku a vozidel, které se dodává.

“Na první úklidovou můj způsobil mi nějaké trápení a já jsem problémy, ale nakonec jsem se zlomil jsem na to. Kdykoli nabízené příležitosti, jsem pracoval za mzdu, ale tam nebylo moc dělat, protože osadníci byli jako špatný jako já a mohl si dovolit najmout. ”

Satran rodina se k němu připojila na podzim roku 1879. Následující jaro se oženil s Kateřinou Peterka. Satran byl 28 let, jeho nevěstě bylo 24 let.

“Tak letech spěchal rychle na. Některé přinesl dobré úrodě, další hořké zklamání. Obsah libového let vždy v přesile, že tuk z nich. Najednou tři velmi hubených letech přišel po sobě, která se snažila naše trpělivost, vynalézavost a zůstat pravomocí na velmi nejvyšší. To bylo rozhodující období, kdy tolik Kansans zastavené svých domovů a později byly vyprodány na šerifa.

Nyní zpět k rodině Klema příběh.

Po příjezdu do Wilson, oni žili s mužem jménem Josef Tobias.

Albert (Vojtěch) a Cecelia koupil 80 akrů půdy, šest mil na východ, a jedna míle severně od Wilson.

Na tomto pozemku byla vyhloubena jeskyně, kde mohou mít žil až do rámu dům byl postaven.

Další rodina výzkumník říká, že žila s mužem jménem Josef Tobias.

Někteří říkají, že Albert byl alkoholik. Když jeho děti byly malé, nikdy nebyl doma. On dělal zanedbávat své děti, když byli mladí.

Albert cestoval do Chicaga a žil nějaký čas v katolické doma, ale byl nešťastný. Strýček Bude Klema byl vypracován jít a přinést jej zpátky do Wilson.

Následující novinový článek vypráví o Albert je kartáčovaný vlakem zlomil ruku.

“Albert Klema měl úzký únik z bytí přejet a zabit vlakem úterý ráno.   Chystal na sever na ulici Hlavní o době, kdy rychlé nákladní prošel.   Na ulici Hlavní přechod byl asi na krok na cestě, když cítil, že vlak kartáč jím.   Parní hrudi udeřil ho spinning ho kolem a kartáčování ho stranou, jako by byl z peří.   Nevěděl, jeho paže byla prolomena až o několik minut později.   Byl převezen do nemocnice, kde byla stanovena na kost.   Klema je docela dobře spolu v letech a je velmi tvrdý sluchu. ”

Mildred (Klema) Katzenmeier, připomíná příběh o její babička Cecilia, denní fuška na dojení krav.
Jednoho dne, Albert, z nějakého důvodu musel udělat dojení pro ni. Vzhledem k tomu, krávy nebyly použity k němu dojení je,
nebudou stát za ním. Takže k dokončení dojení úkol, Albert se vrátil do domu, dát na šaty Cecilia, a pak dokončil dojení fuška.
Mildred rovněž připomíná, že její babička často říká, že když weren’ta křesťanské ona zabije sebe. Zdá se, že život nebyl snadný pro ni. Bill Perterka také tvrdil, že řekla, ‘Když weren’ta křesťan, by si skočil do studny a utopil se.

Život byl tvrdý pro tuto farmu pár. Cecelia porodila celkem 17 dětí.

  1. Adabert který zemřel v roce Bušín
  2. Adalbert, který se narodil 13 února 1877 in Wisconson

3. Méně než dva roky po příjezdu do Wilson, se narodil Dorthea (25 října 1879).

4. Francis ‘Frank’ se narodil další (18 října 1880), 11 měsíců a 3 týdny po jeho sestry narození.

-Šel nebo jel na kole, s bratrem Will, do Great Bend k účasti na obchodní akademii – od Wilson.

Strýček Frank Klema dělal mnoho různých věcí, že mlácení outfit krátce, měl Music Store, tažených pšenice s kamiony provozu, s Else Eaton, prodal Model T, byl prodavač automobilů Pontiac, prodávaných parní pluhy v Dakoty.

5. William ‘se’ (narozen Mar 7 do 1882).

Strýček Bude se oženil s Mary Beth (Vopat) 9 dubna 1907. Měli sklad, kde Klema to IGA, nyní Shaw, stál. Strýc Bude se v obchodování s nemovitostmi, kupují a prodávají pozemky, atd.-prodává také Avery zemědělské stroje, Dodge automobily, Model T Fords, pak se stěhoval do Salina v roce 1922 nebo 1923, kde byl v obchodu s nemovitostmi.

Následující příběh je o tom vůle působí v zemi, sklad, 10 mil severozápadně od Wilson.
THE Ellsworth Reporter
Čas bere daň na Starém Grillville Obchod Dorothy Grothusen

To bylo na přelomu století, že Sam Gril stanovené úložiště blízko jeho domova v závislosti na “Stručná historie Weinhold rodiny” od Opal Weinhold.

Bude Klema, další průkopník, pomohl gril v podniku. To bylo nazýváno Gril a Willa Store.

Později, Klema vypadl z podnikání a to bylo jmenováno Grillville.

Dříve měla budova byla školní Fairview, okres č. 63. Škola byla uzavřena a Sam Gril přestěhoval budovy na jihozápadním rohu Oddíl jedna, Columbia černošské čtvrti, Ellsworth County, a převést jej do smíšeným zbožím obchod.

Prodejna měla vzkvétající obchodní území, jehož součástí všech zemědělců, na míle daleko, a prodloužený jak daleký sever jako Bullfoot Creek v Lincoln County.

Hodně zboží se prodává a nakupuje. Zemědělci v obchodu na území přinesli své výrobky, smetana, vejce, máslo, kůže, atd., a získal díky účty, pro které jsou obchodovány na věci, které potřebovaly.

Většina cokoli a všechno, co byla prodána v obchodě, buggy biče, koňské chomouty, postroje, oděvy všeho druhu, a samozřejmě celou řadu potravin.

Většina zboží byla přinesena od Wilson o dříví vůz se čtyřmi koňmi vytáhnout zatížení.

Kromě toho došlo k budově jako obchodní vzkvétal. To přišlo být místo setkání celého okolí a novinky byly vyměněny týden od týdne tímto způsobem. Všichni mladí Swains se tady sešli v sobotu večer na swap příze a hrát triky na sebe.

GRILLVILLE OBCHOD

Sam Gril ne, jako obvykle věc, provozovat obchod. On chovu, ale spolu s jeho hospodaření on a bratr Dave táhnul produktu do a ze Wilson.

Sam Gril také provozoval melivo mlýn na místě skladu Griilville, podle čl. Gril, Ellsworth, synovec Sam. To byl poháněn osmi hlavu koně. Zemědělci z oblasti koupili obilí sem, aby se kukuřičné mouky, atd.

Pozdní Simon Duryee. který se narodil v roce 1874 v Illinois a který přišel do Kansas v roce 1879. byl – zeť Sama Grill. Řekl, že si vzpomněl, pomáhá přesunout uložit do jeho umístění daru v oddíle jeden.

Duryee také řekl některých mužů, kteří provozoval obchod. První z nich. jeho znalosti, byl někdo George, který byl mrzák druhů a opilec. Zdálo se, že pil až zisky, když nikdo kolem. Tam byl další George, jehož příjmení si nemohl vzpomenout, dva synové Sam Gril je, Roy a Henry gril. Harve Hetzell, zeť a James Klema, který se oženil s Hattie Weinhold dceru, Hattie.

Podle James Novak z Ellsworth Novak IGA, jeho otec, Jim Novak, pracoval v obchodě Grillville někdy v průběhu starší teens.

Mary Novak, Ellsworth, vzpomíná žijící v Grillville a řízení obchodu a smetanou stanice se svým zesnulým manželem, Frank Novak.

“Domnívám se, že svazu zemědělců by mohla mít vlastní, když jsme byli venku,” paní Novak řekl: “To byl příchod automobilů, které uzavřel obchod. Oni by raději cesta do města potom, “řekla.

Paní Dorothy (Richard) Headley, Ellsworth, vzpomíná účast na aukci za obchod Grillville uzavřena.

“Vzpomínám si na aukci, to by mohlo být v roce 1919 nebo 1920 – Novaks žili tam pak / ‘paní Headley připomenout.

Existuje mnoho vzpomínek na budovy skladu Grillville, který byl mezníkem téměř tři-čtvrti století. A to bylo kvůli Samuel Grill. Jeden z 12 dětí, se narodil v Illinois, kde se jeho rodiče stěhovali do roku 1800. Jejich potomci přišli do Ameriky a do hrabství Lancaster, Pennsylvania, v roce 1700, ještě předtím, než revoluční války.

  1. Joseph, ‘Joe’ jako jeho bratr Frank se narodil (nar. 2-28-83) asi 11 měsíců a 3 týdny po poslední dítě.

Podle Leroy Klema, ‘Uncle Joe Klema farmové a žil na domovské místo, iust přes silnici na sever od kostela Excelsior Lutheran, ale dříve, myslím, běžel obraz show tady v Wilson, byl v západní Kansas na nějaký čas . Můj otec, August A. Klema pracoval, pro strýčka Bude Klema před 1. světové války, jako mechanik. On byl mechanik v Army Air Corp. Ten servis svého velitele letadla, jít do obchodu pro sebe po válce. On také prodával Avery a Hart-Parr traktory, atd. a pak Oliver zemědělské vybavení.

7 a 8. John a Anna, dvojčata, následoval, se narodil za méně než rok poté, co Joseph (Feb 14?, 1884). Zemřel 23.května 1964 @ věk 80 vzhledem k mrtvici).

John Prosinec 12, 1912, ženatý Agnes Stehno

Agnes se narodila 3 června 1891 – zemřel 17 dubna 1966 @ věku 74 – ona byla diabetická – zemřel po zlomené kyčle a zápal plic).

On farmové the Klema ‘doma místo’ přes silnici na sever od Excelsior luteránské církve, šest mil na východ a míle severně od Wilson. Žil v oblasti zvané Hell Creek, poblíž Wilson Dam. Později, po farmě selhal, on pracoval v Wilson v řeznictví.

Jeho bratr Jim mu finanční pomoc při přesunu rodiny na Kanopolis, Kansas byl on otevřel obchod s potravinami.

Tato fotka je jejich skladu v Kanopolis, Kansas.

Jejich nejstarší dítě, Mildred, nepokračoval školy po 8. platové třídy. Její rodiče ji potřebuje na přípravu jídel rodinu, umýt oblečení, a péče o mladší sourozence, zatímco John a Agnes běžel do obchodu, s pomocí od starších dětí.

Starší děti ze potravin ve voze, aby se zákazníkům ve městě. jména dětí jsou Mildred, Victor, Rudolf, Arthur, Albert (stále narozený 1923), Adeline (Bartůněk), John a Shirley (Krug).

9. Leroy Klema spekuluje deváté dítě může být, že se narodila další, datum narození neznámé, jmenoval Mary ona může mít zemřela při porodu.

John sestra dvojče, Anna provdala Peter Štika.

Výše uvedené fotografie je označena, ‘Anna a Petr Štika svatební tanec.’ Všimněte si lidé, kteří hledají ze sena loft dveře.

10. Pak se 18. července 1886, se narodil Cecelia (tzv. Suzy).

Teta Cecelia (Suzy) Klema, byla jeptiška, Sr Bertille, vstoupil Konvent sester sv Joseph-Wichita-15.června 1911-vzal poslední sliby 02.7.1913. Zemřel-chřipky-Dec. 6, 1918 Mt. Carmel nemocnice-Pittsburg:, Ks. Buried-St Mary klášter – Wichita. Ks.

To je zajímavý příběh o Susie:

Susie je ztracena

Děti se budou muset chodit z jejich domů do Wilson, Kansas, několik kilometrů daleko, pro katechismus lekce. Tam bylo asi sedm dětí chůze.

Anna, vzpomíná chůzi na 5 nebo 6 kilometrů na náboženství třídy, spolu se svými bratry & sestry, a když oni chodili domů, zapomněli počítat hlavy a jejich sestra, Susie, nikdy nevrátili domů. Susie (později známý jako sestra Bertilla) bylo asi pět, to dostal mlha a děti ztratila na cestu domů. Nikdo po ní stýskalo, dokud se druhý den ráno!

Matka Cecilia vyšel na mléko krávy a rozhlížel se po ní. Nakonec ji našli. Spala v příkopu celou noc!

Pravděpodobně spal na podlaze doma a ne na stejném místě každý večer, takže by bylo snadné přehlédnout jedno dítě, zejména proto, že Albert a Cecilia měl 14 dětí (17 porodů, ale ne všichni žili v dětství).

11. James ‘Jim’ (Václav) se narodil 1.října 1887. Strýc Jim Klema pracoval v Grillville store-“Wills a gril je”. Věřím, že to byla severně od Stucky’s-N. I-70-NK z Wilson.
Pak byl manažerem Zemědělci Uchovávejte v Wilson. Někteří ředitelé nebyli platí účty, poslal je Dun – z nich blázen – oni vystřelili ho! Potom otevřel IGA skladu v Wilson.

12. Leroy Klema věří, 12. Dítě může být narodil a zemřel, následovaný dalším Mary, narozen 03.10.1890.

13. Mary Francisca II (narozen 03.10.1889 – zemřel 1906, handicapované zemřel v Winfield státní nemocnice)

14. Elizabeth (narozený 16 listopadu 1890) – se oženil s Alvin Steinle – Albert Klema byl hluchý – ona má svůj sluchový aparát (stará módní sluchadlo)

15. Matilda se narodil Feb17, 1892.

16. Emanuel se narodil 10 června 1893 – zemřel 12. 1918 – epidemie chřipky? Byl postižené.

17. A na závěr srpna se narodil 28.srpna 1894. Srpna ‘Gus’ je Leroy Klema otec – Gus pracoval pro jeho bratra, bude mít mechanik před první světovou válkou, Klema Brothers Garáž, Wilson, Kansas.

Následující fotografie je Gus a bude v přední části Klema Brothers Garage, v Wilson Kansas.

Poté, co přišla prvorozeného, a možná dvě další děti při narození, tragédie udeřila znovu, když byl mladý Albert zabit během mlácení nehodě v Plzni, Kansas. Jeho paže chytli v pásu a on vykrvácel. To se stalo 28. srpna 1897.

Telegrafu byl poslán k jeho rodičům, se mu oznamuje, že jejich syn je tragická smrt. Ale paní, která pozoruje děti ztracená telegrafní zprávu a to bylo zapomenuto, a tak jeho rodiče nebyli informováni o jeho smrti až po pohřbu.

Na 9 prosinci 1899, matka zemřela Cecelia, končí svůj dlouhý život nešťastná.

Někteří viní její smrt na ‘vodnatelnost,’ podmínka my teď voláme edém. Některé připomínají ona byla velmi oteklá v době její smrti, pravděpodobně kvůli srdečnímu onemocnění ledvin.

Jiní připomínají, že Albert byl velmi znamenat pro jeho rodinu, a zejména k jeho manželce, Cecelia. Někteří lidé se domnívají, že zemřela v důsledku Albert kopání ji z domu za deště bouře, a ona může mít zemřela kvůli jeho zneužívání.

A konečně, Barbara Myers poznamenal, pokud jde o smrt Cecelia to: ‘důvod (ona), zemřel v 48 byl ne proto, že měla 16 nebo 18 nebo co děti, žijící na prérii se opilec, ale proto, že Albert zamčené ji ven jedné zimní noci, v opileckém vzteku, a dostala zápal plic! ‘

Marie zemřela v nemocnici ve státě, Winfield, 9 března 1906 ve věku 15 let.

Emanuel zemřel 12. 1918 ve věku 25 let.

Mladí Cecelia (Suzy), také zemřel v roce 1918, během chřipkové epidemie (6 prosince 1918) ve věku 32. Byla jeptiška, pouhých 5 let poté, co ji vzal poslední sliby.

Cecilia je

Smrt

Oni stavěli zcela nový dům na své půdě a Cecilia pak zemřel ve věku 48.

V této pre-1905 foto mají Susie a Anna, Mildred a Vic Klema se tady narodili,

V tomto domě severovýchodně od Wilson, naproti Excelsior Lutheran Church.

Osvětlený kříž lze vidět z I-70.

Nechala za sebou 14 dětí. Jejich nejstarší děti byly, Frank, 17, William, 16 a Anna a John, 14.

Na své smrtelné posteli, Cecilia zeptal se jí 14 roků stará dcera, Anna, nikdy, nikdy nechat nikoho vzít dvě zmrzačené děti a Anna slíbila ona by se o ně postarat.

Děti odebrané z Albert.

Anna držela slib, po dobu jednoho roku. Když Anna bylo 15 let, někdo může mít hlášeny zanedbávat, protože (dvě zmrzačené), děti byly převezeny do Winfield státní nemocnice, a pak se sousedy přišel a vzal všechny ostatní děti. To může být důvod, proč jsou na všech různých náboženství.

Anna nikdy odpustil sama. Vždycky pocit, bylo to jako slib na smrtelné posteli.

Anna nechce žít se svým otcem (Albert), takže po (dvě) děti chodily do Winfield, někdo jí pomohl jít do Salina, kde pracovala v švadlena škole a v restauraci v kuchyni. Řekla, že kdyby lidé věděli, jak špinavé, že kuchyň byla, ale nikdy by se tam jíst.

Albert dostal udržet Gus, proč, nikdo neví. Gus byl čtyři v té době. Jedním z tajemství je, proč Cecilia je rodina, Krátký je nevzala děti.

Albert se v posledních letech.

08.09.1928, Albert přišel zůstat se svou dcerou a synem-v-právo, Anna Klema Štika a Petr Štika.
Beatrice si myslí, že Anna bratři jí zaplatil, aby ho (Albert). The Štika by si potřeboval peníze.  Nebyly zjištěny žádné pečovatelské domy v těch dnech.

Byl tam asi tři roky. On už pil. Nikdo s ním mluvil, když byl úplně hluchý.

Pamatují si ho s úsměvem po celou dobu.Ale on asi mluvil hodně anglicky, protože když Anna Ženatý Peter, nemohla mluvit Českého velmi dobře. (Mluvila a číst německy).

A Frances Bednars, Peter matka, kdo byl protichůdný k manželství (Petra a Anna) rozhodl, že proti Anna, protože “Nemohla ani mluvit české”.

Albert by sedět v rocker v salonu dveří a Anna by se říct dětem hrát si tam tak on by měl na co koukat.

Beatrice si pamatuji něj procházel kolem loděnice trochu. Vždycky se modlil růženec.
Nakonec se stal ochrnutý a upoutaný na lůžko a nejsou schopni se o sebe postarat.

Beatrice, dcera Anna si vzpomene, že Peter stanovena na praní dům (pro Albert žít), docela pěkné.

Ona také si pamatuje všechny mycí, že to musel udělat … bez tekoucí vody, venkovní čerpadlo,
voda ohřátá na dřevo ohně a valcha.Anna vařených jídel v domě a odnesl je do něj.

On nemohl jít na záchod sám a tam byla spousta mytí.

V těch dnech bylo vše provedeno na valcha (ručně). S vodou provádí z čerpadla a zahřívá
přes dřevěné kamna.Byl zvyklý sedět v mytí domu a dívat se na děti hrát.

Gertrude a Mary Ann by řekl, hrát u okna, aby mohl sledovat je.

Kněz přišel, když umíral.

Poznámka: Výše uvedený příběh o Albert, není-li uvedeno jinak, byla zřejmě založena na rozhovorech

Jean Shanelac, s Ann Klema Štika, a Barbara Štika Myers.

Následující fotografie je o děti a jejich manželé.  “Táta a máma ‘jsou John a Agnes, bratr / sestra v-právo k ostatním, nikoli jejich rodičů.

Albert Klema bratra a sestry byli:

 
1 Albert byl farmář a mlynář. Jeho záznamy jsou: Fol. 22. Fol. 34

Cecelia Vejnos Klema sestry byly:

Maria Alosia (Vejnos), kdo si vzal John Pospíšil, ze Wilson & Plzně.

Mathilda (Vejnos), který se oženil s Augustine Schneider-Narodila se 18.srpna 1857 – zemřel 1921.

Paní Winkler, který navštívil Kansas, pak se vrátil k Czechoslavkia.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: